Your browser does not support JavaScript!
ashidstudio
ashidstudio
طراحی وب

1  تعریف طراحی وب سایت و چگونگی آن

1.1  طراحی وب سایت چیست ؟

به زبان ساده ، ساختن صفحات مختلف تحت وب، در راستای نیازهای مشتری را طراحی وب سایت می نامند. طراحی صفحات توسط کدهای برنامه نویسی صورت میگیرد که به دو صورت Open Source یا Closed Source در اختیار عموم قرار میگیرد.

1.2 Open source ها و انواع آن

برنامه نویسی های Open Source به گونه ای است که شما به کدهای نوشته شده دسترسی دارد و این بدان معناست که میتوانید روی آن تغییرات مد نظر خود را اعمال کنید . این تغییرات در یک سری از اپن سورس ها مانند وردپرس، جوملا و ... به صورتی طراحی شده که بدون آشنایی با زبان های برنامه نویسی می توان این تغییرات را اعمال نمود، اما در یک سری از فریم ورک های دیگر مانند لاراول که بر پایه PHP است مانند وردپرس، تغییرات حتما نیازمند دانش برنامه نویسی است .

1.3 انواع زبان برنامه نویسی در کد نویسی طراحی سایت و صفحات تحت وب

زبان های برنامه نویسی طراحی سایت به دو دسته زیر تقسیم بندی میشود:

زبان های برنامه نویسی سمت کاربر (or Front-end Client Side Programming )

زبان های برنامه نویسی سمت سرور ( Back-end )

زبان های سمت کاربر وظیفه نمایش و ارتباط با کاربر را بر عهده دارند و زبان های سمت سرور مسئولیت ترجمه درخواست ها و انجام الگوریتم ها را برای سرور و مرکز اصلی پردازش طراحی وب سایت را برعهده دارد. Front-end با زبان هایی مانند CSS,Html , JS همواره به زیبایی و محیط های کاربری میپردازند اما Back-end چگونگی عملکرد ساختار، اغلب محاسبات، اتصال به دیبتابیس ها را مدیریت می نماید .

1.4  مقایسه زبان های کد نویسی طراحی سایت

شاخص های متعددی در زمان انتخاب چگونگی طراحی سایت و کد نویسی آن تاثیر گذار است که میتوان به نکاتی همانند:

 • سرعت در بارگذاری اطلاعات
 • قدرت پردازش اطلاعات
 • امنیت سیستم و امنیت اطلاعات
 • مدیریت اطلاعات حجیم (Bigdata)
 • سرعت توسعه پلتفرم
 • اپلیکیشن ها و چگونگی اتصال آ ن ها به سرور مرکزی

و ...

2  تواناییهای مورد نیاز طراحی وب سایت ( بخش های طراحی وب )

2.1 طراحی UX:

مجموعه اقداماتی که در راستای کارکرد، بهینه سازی وب سایت و ایجاد محیطی در راستای کارکرد کاربر با پلتفرم صورت میگیرد را UX می نامند .UX همواره مهم ترین بخش تمامی سیستم می باشد، زیرا تجربه ای که کاربر از استفاده از سیستم به دست می آورد، رضایت یا عدم رضایت، به نتیجه رسیدن در کمترین زمان ممکن، کمترین کلیک موجود در جهت حرکت میان بخش ها و ... همگی این بخش از پروژه را ویژه و متمایز میکند.

2.2  طراحی UI

گام بعدی طراحی رابط کاربری یا همان UI هست، با فرض اینکه مرحله اول یعنی طراحی UX را پشت سر گذاشته ایم ، پس نیاز داریم برای فرایند های ایجاد شده و مسیری که برای کاربر در نظر گرفته ایم تا به محتوی مورد نظر خود دسترسی پیدا کند. یک لباس مناسب و زیبا بپوشانیم، بله درست است طراحی UI همواره پوسته ای زیبا برای طراحی UX ایجاد میکند و بهره گیری از افکت ها، رنگ های مناسب، دکمه های زیبا حس شور و هیجان را میتواند در کاربر به وجود بیاورد .

2.3  طراحی پورتال مدیریتی

طراحی وب برای یک  مجموعه و یک هدف در نظر گرفته میشود ، اما زمانی که هدف های مختلف و بخش های مختلفی در یک ساختار به وجود می آید ، بخشی برای طراحی فروشگاه آنلاین، بخشی برای معرفی خدمات و محصولات، بخشی برای پرسش و پاسخ و ... در اینجا ما در حقیقت یک پورتال ساخته ایم ، البته پورتال بسیار پیچیده تر و بزرگتر از تعریف ساده ای است که ارائه دادیم. طراحی پورتال اصولادارای بخش های مدیریتی و آماری در جهت مدیریت کل فرآیندها ، مشاهده بازدید ها و بسیاری از اطلاعات دیگر نیز می باشند

2.4  تولید محتوی

" Content is king " این صحبتی است که بیل گیتس، رئیس شرکت مایکروسافت در سال 1998 به زبان آورد. زمانی که تولید محتوی برای وب سایت به این مدل و پیچیدگی نبوده و تعداد طراحی وب سایت های کل دنیا بسیار پایین تر از وضعیت فعلی بوده است. تولید محتوی نهایت آن خواسته ایست که اغلب کاربران به دنبال آن هستند و به همین دلیل شرکت گوگل، شرکت پیشروی فضای مجازی از چندین سال پیش قواعد مشخصی در جهت طراحی وب سایت برای عموم مردم و تولید محتوی سئو شده روی موتورهای جستجو خود پیاده سازی کرد . SEO چیست را در پاراگراف بعدی می توانید مطالعه بفرمایید. در این راستا تولید محتوی را نمیتوان فقط تولید متنی کاربردی دانست بلکه علاوه بر رساندن عمق مطلب و مفهوم مسئله ایجاد شده، رعایت حدود 30 قانون در این محتوی نیز بسیار مهم و ارزشمند است .

2.5  سئو

 • زمانیکه از بهینه سازی در زمینه کسب و کار صحبت می کنیم، منظور حداکثرکردن کارایی استراتژی های چیده شده در آن کسب و کار می باشد، که این بهینه سازی باعث افزایش بهره وری و فروش بیشتر که خواست هر کارفرمایی می باشد، میشود. سئو یکی از ابزارهای قدرتمندی است که میتواند به بهبود پیاده سازی استراتژی های مدنظر شما در وب سایت، شبکه های اجتماعی و دیگر پلتفرم هایی که می توان به معرفی کسب و کار و خدمات خود در آن بپردازید و موتورهای جستجوگر در آن فعالیت دارند، کمک کند.
  آشید استودیو  همانطور که از مفهوم 
  SEO (Search Engine Optimization) یا بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوگر پیداست، حداکثر معیارهای بهینه سازی وب سایت را به صورت حرفه ای از لحاظ : UI ، UX، کدنویسی، تولید محتوای متنوع و کلمات کلیدی مناسب انجام می دهد.

 

2.6   مدیریت شبکه های اجتماعی

امروزه با توجه به نقش بسزایی که شبکه های اجتماعی در بین مردم و همچنین فروش محصولات و خدمات دارد، بسیار حائز اهمیت می باشد. موفقیت و گرفتن نتیجه در شبکه های اجتماعی نیاز به زمان گذاری و فعالیت مستمر به همراه اجرای ایده های جدید در هر کسب وکار دارد، که در این راستا آشید استودیو با ارائه استراتژی های منسجم، منظم و مناسب فعالیتی که از تجربه های پیشین خود و تحقیقات در بازار نشات گرفته است به مدیریت شبکه های اجتماعی به طور دقیق و ریز بینانه می پردازد.

3  امکانات طراحی وب سایت

3.1  پشتیبانی تیکت

پشتیبانی تیکت یا همان تماس با کسب وکار مورد نظرمی باشد، فرمی ثابت است که درآن گزینه هایی مانند نام، ایمیل، موبایل و متن درخواستی است . همواره ازاین فرم برای ارسال دیتا به پشتیبانی و یا مدیریت سایت بهره میگیرند.

 • طراحی UI انیمیشنی و پارالاکس

طراحی UI برای وب سایت را در بخش های قبل توضیح دادیم، طراحی UI انیمیت نیز به بهره گیری از افکتها و انیمیشن های محدود در جهت نمایش در وبسایت میگویند . که نمونه های آن را در طراحی وب سایت های زیبا و یا وب سایت های جذاب میتوانید مشاهده بفرمایید .

          طراحی وب سایت های پارالاکس نیز از مدل های دیگر وب سایت هایی است که حرکت ماوس در طراحی وب سایت موثر بوده و مانند وب سایت آشید استودیو با تغییر مکان ماوس، حرکت های متفاوتی در وب سایت شکل میگیرد که مانند طرح های گرافیکی از پیش تعیین شده در عui  و ux  سایت می باشد. طراحی وب سایت پارالاکس و انیمیشنی از لحاظ کد نویسی بسیار پیچیده و جذاب می باشد.

3.2  بسته جامع امنیت جهت مقابله با حملات سایبری

امنیت همواره یکی از مهمترین پارامترهای طراحی وب سایت می باشد، آشید استودیو با طراحی یکساله جامع امنیت بر بستر لاراول توانسته است اغلب حمله های سایبری و راه های هک وب سایت و اطلاعات آن را محدود نماید.

3.3  پکیج ویژه محافظت از اطلاعات وب سایت جهت عدم کپی برداری

این پکیج برای محافظت از مطالب ، تصاویر و ویدئو های وب سایت های شما می باشد که تا جای ممکن از کپی کردن آن جلوگیری می نماید.

3.4  ایجاد سطح دسترسی برای مدیران و کاربران

سطح دسترسی در وب سایت و چگونگی مدیریت آن از پیچیده ترین امکانات طراحی یک وب سایت و یا طراحی یک پورتال می باشد. سطح دسترسی میتواند به صورت داینامیک و یا استاتیک بوده که این موضوع در آشید استودیو با زمان گذاری فراوان در سطح منو و زیر منو به صورت داینامیک است. بدین صورت که کارفرما میتواند سطح های مختلف کاربری ایجاد نمایند ( مدیر، کارشناس، اپراتور و ... ) سپس با اتصال آن به کاربرهای ثبت نام شده در پلتفرم ، امکان مدیریت آن ها در جهت مشاهده کدام منو و یا کدام زیر منو را به طور اتوماتیک به عهده بگیرد. همچنین کارفرما میتواند درخواست افزایش سطح دسترسی در بخشهای مختلف را نیز داشته باشد که به صورت طراحی اختصاصی پورتال یا طراحی اختصاصی سیستم مدیریت محتوی در اختیارش قرار داده می شود .

3.5 ایجاد آگهی تبلیغاتی ( به صورت کلیکی و زمان دار )

آگهی های تبلیغاتی در وب سایت های معتبر و پر دیده اید, که آشید استودیو نیز با طراحی سیستمی در جهت نمایش تبلیغات موفق به جلب نظر مشتریان خود شده است . در این سیستم شما میتوانید با طراحی جایگاه تبلیغاتی به دو صورت زمان دار ( شروع و پایان نمایش تبلیغ در مدت زمان وارد شده در سیستم ) و یا کلیکی ( شمارش کلیک های انجام شده روی تبلیغ و وارد کردن بیشترین کلیک در پورتال مدیریتی )  این امکان را برای کاربران وب سایت محیا نمائید تا روی تبلیغات شما کلیک کنند و وارد لینک هدف تبلیغ بشوند.

3.6  ارائه فاکتور آنلاین برای مشتریان ثابت

بسیاری از شرکت هایی که با مشتریان به صورت B2B و یا عمده همکاری دارند، نیاز به طراحی ماژولی دارند تا لیست مشتریان خود را در آن وارد نموده و به کاربران خود یوزر و پس مخصوص اعطا کرده تا همواره فاکتورهای خود را در سیستم مشاهده نموده و در هر لحظه از زمان امکان پرداخت و اتصال به درگاه بانکی عضو شتاب را داشته باشند. این سیستم قابلیت اتصال به نرم افزار حسابداری را نیز داراست و کل فرآیند نمایش فاکتور برای مشتری می تواند به صورت اتوماتیک صورت بپذیرد.

3.7 نمایش محصولات بصورت اسلایدر

از عمومی ترین حالت های نمایش محصولات و خدمات ایجاد اسلایدرهای ساده و شکیل در جهت نمایش این محتوی است . در صورتی که خدمات و یا محصولات شما از 10 الی 15 مورد بیشتر می باشد. پیشنهاد آشید استودیو به شما این است که از دو یا چند ردیف اسلایدرها استفاده کنید و یا از سیستم های دیگر نمایش محتوی مانند صفحات برچسب بهره ببرید.

3.8      پورتفولیو

مدل دیگر نمایش محصولات و یا خدمات در طراحی وب سایت یا طراحی پورتال بهره گیری از سیستم پورتفولیو می باشد . این مدل در ابتدا با تگ گذاری در محصولات و یا خدمات آن ها را در دسته بندیهای مختلف تقسیم بندی مینماید و این امکان را برای کاربر فراهم می سازد که با فیلتر کردن تگ ها وکلمات اصلی مشخص شده در بالای محصولات و یا خدمات ، گروه مد نظر خود را مشاهده نماید و سریعتر به محتوی مد نظر خود دسترسی پیدا کند.

3.9      نمایش کاتالوگ یا مجله به صورت آنلاین

پس از اینکه کاتالوگ خدمات یا محصولات را برای شرکت و برند خود طراحی نمودید، تنها روش نمایش آن به مشتریان خود چاپ به صورت دیجیتال و یا انبوه نمی باشد. بلکه میتوانید با نمایش کاتالوگ خود بدون هزینه چاپ به صورت بسیار زیبا با قابلیت ورق زدن این امکان را برای مشتریان فراهم سازید و توانایی ارسال کاتالوگ خود را برای مشتریان داشته باشید . این مدل قابلیت نمایش روی موبایل را نیز دارا می باشد.

3.10  سیستم نظر دهی محصول یا محتوی

این سیستم برای اخذ نظر و کامنت مشتریان در رابطه با محتوی تولید شده و یا محصول و خدمت گذاشته شده می باشد. نظر دهی و تعدد آن برای سئو بسیار مهم است، به این علت که کاربران وقتی به یک محتوی علاقه نشان میدهند پس گوگل نیز این برداشت را میکند که محتوی برای دیگران نیز میتواند مفید باشد. سیستم کامنت گذاری در طراحی وب سایت های فروشگاهی بسیار مورد استقبال قرار میگیرد ، زیرا تجربه خرید را به اشتراک میگذارد. سیستم نظر دهی به دو صورت ساده و حرفه ای از طریق آشید استودیو به مشتریان عزیز ارائه میگردد .

3.11  رای دهی برای هر محصول یا محتوی

در ادامه توضیحات قسمت قبل رای دهی نیز میتواند در سئو سازی وب سایت موثر باشد. رای دهی عموما به صورت ستاره دار است که از 1 ستاره تا 5 ستاره طراحی می گردد. تعداد ستاره بیشتر به نسبت تعداد افرادی که در رای دهی شرکت کردند محتوی شما را برای گوگل ویژه میکند.

3.12  طراحی زیر ساخت فروشگاه اینترنتی

برای طراحی وب سایت فروشگاهی  نیاز به طراحی یک سری امکان و ایجاد یک سری الزامات دیگر وجود دارد که شامل موارد ذیل می شوند:

 • ایجاد دسته بندی محصولات
 • ایجاد محیط ساخت محصولات زیر مجموعه دسته بندی های ایجاد شده
 • ساخت محیط برای ورود توضیحات، تصاویر و مشخصات برای هر محصول به طور جداگانه
 • ایجاد اتصال میان سیستم طراحی بخش های فروشگاهی به دیگر بخش های وب سایت
 • امکان خرید تکی محصولات با کلیک روی دکمه پرداخت
 • اتصال به سیستم پرداخت بانکی از طریق درگاه های واسط مانند زرین پال
 • ارائه پیش فاکتور قبل از خرید
 • ارائه فاکتور بعد از خرید به صورت موفق
 • و ...

با طراحی زیر ساخت فروشگاه در وب سایت شما میتوانید در هر بخش از وب سایت خود محصولات را به نمایش بگذارید و امکان اتصال به درگاه بانکی را برای خود ایجاد نمایید.

سبد خرید

یکی از امکاناتی که برای مشتری میتواند سهولت در خرید را همراه خود داشته باشد، اتصال به سبد خرید در هنگام ثبت سفارش است. در بخش قبلی مطالعه فرمودید که میتوان هر محصول را به طور جداگانه در زمان طراحی وب سایت فروشگاهی به درگاه بانکی متصل نمود، اما سبد خرید این امکان را برای مشتری فراهم مینماید که هر یک از محصولات را به راحتی در سبد خرید خود قرار دهد و یکباره با اتصال به درگاه بانکی خرید خود را انجام دهد.

3.13  اخذ نماد اعتماد الکترونیکی + ایجاد افزونه درگاه بانکی

اخذ نماد الکترونیکی برای وب سایت فروشگاهی الزاماتی است که اطمینان خاطر، برای مشتری فراهم می سازد. برای این موضوع به وب سایت نماد اعتماد الکترونیکی کسب و کار های اینترنتی مراجعه کرده و برای وب سایت پرونده ای الکترونیکی باز میکنیم و نتیجه آن ارائه نماد اعتماد الکترونیکی است که در گوشه ای از وب سایت بارگذاری کرده و امکان اتصال به درگاه های بانکی عضو شتاب را برای وب سایت فراهم می نمائیم. درگاه های اینترنتی توسط همه بانک های کشور قابل ارائه است و این به درخواست کارفرما امکان پذیر است . آشید استودیو اتصال به درگاه بانکی بانک پارسیان را اولویت خود قرارداده و از همکاری بلند مدتی با این بخش از سیستم بانکی بهره مند شده است.

3.14  درگاه بانکی دارای تسهیم ( تقسیم مبلغ واریز شده در درگاه اینترنتی به صورت اتوماتیک و برنامه ریزی شده میان دو یا چند حساب عضو شتاب )

زمانی که شما در پلتفرم خود نیاز دارید مبلیغ واریز شده در درگاه بانکی وب سایت خود را با درصد ثابت یا متغیر میان دو یا چند حساب تقسیم یا تسهیم کنید، این امکان کاملا برای شما کارآمد خواهد بود . این امکان قابلیت تقسیم از 100 درصد تا 0 درصد را برای شما فراهم می سازد و طی یک طراحی الگوریتم حرفه ای میان آشید استودیو و بانک پارسیان امکان پذیر می باشد.

3.15  پنل کاربری برای وب سایت خرید آنلاین و آفلاین

کارفرما می تواند با درخواست پنل کاربری برای کاربران وب سایت خود از طریق سیستم لاگین و عضویت، این امکان را برای مشتریان خود فراهم سازد تا با ورود به پنل کاربری خود بتواند موارد ذیل را مشاهده و یا تغییر دهند :

 • مشخصات فردی
 • تغییر رمز عبور
 • صندوق پیام ( اتصال سیستمی به مدیریت و امکان ارسال و دریافت پیام به صورت تیکت )
 • نوتیفیکیشن و نمایش عملیات های صورت گرفته از سمت پلتفرم
 • مشاهده فاکتورهای خریداری شده توسط همان کاربر
 • مشاهده لیست علاقه مندی ها
 • و ...

3.16  ایجاد افزونه درگاه بانکی متصل به بانک های خارجی با قابلیت تحویل پول رایج مملکت

در جهت استفاده از این امکان با بخش تماس با ما آشید استودیو ارتباط برقرار نمایید.

3.17  قابلیت آپشن دهی به محصولات فروشگاه اینترنتی

در برخی از مواقع محصولات یک بخش نبوده بلکه از ترکیب دو یا چند محصول تشکیل می شوند، برای مثال یک موبایل را در نظر بگیرید که در زمان خرید امکان حذف یا اضافه امکانات و اکسسوری های جانبی موبایل را برای کاربر و مشتری خود فراهم سازید . او نیز به نسبت میزان بودجه ای که در نظر گرفته است خرید را با رضایت بیشتر حاصل می نماید. در مجموع هر کدام از این امکانات باعث کاهش یا افزایش هزینه  نهایی شده و سیستم به صورت داینامیک امکان مدیریت خرید را برای مشتری فراهم می سازد.

3.18  مدیریت موجودی انبار کالاها

امکان ورود و ثبت تعداد محصول موجود در انبار در جهت مدیریت سفارشات امکان دیگری است که آشید استودیو در اختیار شما می گذارد. این مدل میتواند به سیستم های حسابداری و نرم افزارهای حسابداری و انبارداری نیز متصل شود و به صورت اتوماتیک از روی سیستم تعداد را خوانده و با در نظر گرفتن سقف کمترین مقدارموجودی کالا ، امکان خرید را برای مشتری متوقف سازد و عدم موجودی را به نمایش بگذارد . کل این روند به نسبت سفارش کارفرما میتواند شخصی سازی شود.

3.19  درج مالیات بر ارزش افزوده

امکان ثبت مالیات بر ارزش افزوده که در زمان خرید محصول و یا خدمت در این امکان قابل حصول است . طراحی وب سایت فروشگاهی با این امکانات همواره تبدیل به یک خرید هوشمند شده و فرایند را برای کارفرما آسان وUser Friendly  یا کاربر پسند می سازد.

3.20  مقایسه محصولات

امکانی بسیار کارآمد در زمان طراحی وب سایت فروشگاهی، مقایسه دو یا چند محصول با جزئیات ثبت شده در بخش محصولات است. با این امکان دو یا چند ستون به نمایش در آمده که تمامی جزئیات محصولات را به نمایش گذاشته و مشتری نهایی می تواند با مقایسه محصولات ثبت شده فرآیند رید را برای خود آسان سازد و به راحتی انتخاب خود را صورت دهد.

3.21  پیشنهاد محتوی و یا محصولات دیگر

در زمانی که مشتری در صفحه محصولات می باشد و از محصول یا خدمت بازدید میکند و تا انتهای صفحه میرود ، بسیار مهم است با لینک دهی به محصولات و یا خدمات مشابه او را دردیگر صفحات وب سایت خود نگه داریم و نظر او را جلب کنیم . این امکان با نمایش محصول و یا خدمت مشابه که از طریق هوش مصنوعی سیستم و یا سیستم های تگ محور در انتهای مطلب به این موضوع کمک شایانی می نماید. 

 • سیستم جامع حراجی و برگزاری مناقصه به صورت آنلاین

پلتفرم های خاص که در جهت فروش محصولات خود از روش Actun و یا مناقصه استفاده میکنند. میتوانند با طراحی این امکان برای خود فرایند فروش محصول خود را در مسیری وارد نمایند تا با الگوریتم دلخواه خود مشتریان بتوانند درخواست خود را در زمان مشخص برای خرید محصول کسب نمایند.  

3.22  بن تخفیف

تعریف بن تخفیف در طراحی وب سایت فروشگاهی و طراحی باشگاه مشتریان میتواند به حضور مجدد مشتری در وب سایت در جهت خرید های آینده و ایجاد Brand Love برای مشتری موثر باشد. در سیستم بن تخفیف میتوان، بن هایی با توجه به زمان و دسته بندی محصولات خاص برای گروه بندی های مختلف مشتریان صورت داد تا با توجه به نیاز های آن ها از کوپن های تخفیفی بهره مند شوند.

3.23  سیستم جامع باشگاه مشتریان

باشگاه مشتریان از مهم ترین دلایل ماندن مشتری در ساختار کسب و کار و ارزش دهی به برند می باشد . باشگاه مشتریان دارای خصوصیاتی عمومی و خصوصی می باشد از خصوصیات عمومی می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • ایجاد سیستم ترفیع و امتیاز دهی
 • طبقه بندی مشتریان
 • تحلیل و ارزیابی فروش
 • و...

3.24  سیستم جامع قرعه کشی

یکی دیگر از امکاناتی که می توان در باشگاه مشتریان نیز هست و به طور جداگانه نیز میتواند مورد استفاده قرارگیرد، طراحی سیستم قرعه کشی آنلاین است . طراحی وب سایت قرعه کشی میتواند بدون تداخل انسانی و به صورت کاملا اتوماتیک صورت بپذیرد.
نقشه هوشمد شهری و گردشگری آشید به آدرس www.ashid.ir
 از جمله این مدل ها می باشد که در داخل خود این سیستم را به طورکامل در اختیار دارید. نرم افزار قرعه کشی آنلاین تحت وب میتواند به صورت روزانه، هفتگی، ماهانه وسالانه قرعه کشی را صورت دهد و برای برندگان سیستم به صورت آنلاین پیامک ارسال نماید. گزارش های کامل از شرکت کنندگان و آمار آن ها نیز در این نوع سیستمها طراحی می شود.

3.25SSl  

امنیت در وب سایت و اصولا خرید های آنلاین از طریق SSL  میتواند حاصل شود . sslها هم به صورت رایگان و پولی  وجود دارد .

سرچ حرفه ای محصولات

سیستم جستجو بسیار برای طراحی وبلاگ اینترنتی و سایت های پر محتوی موثر است . در همین راستا، برای طراحی وب سایتهای فروشگاهی، طراحی سرچ و جستجو حرفه ای موثر و کارآمد هست . در طراحی جستجو حرفه ای مشخصات داخلی محصولات را در یک صفحه طراحی نموده و این امکان را برای کاربر فراهم می سازیم با انتخاب گزینه هایی مانند رنگ ، برند، اندازه و تمامی مشخصاتی که کارفرما مد نظر دارد، جستجو را برای مشتری آسان نماید.

3.26  آزمون آنلاین

در طراحی سایت دانشگاهی، مدارس و پژوهشکده ها همواره طراحی آزمون آنلاین برای روند طراحی وب سایت مورد نیاز است. طراحی آزمون آنلاین محدودیتی در چگونگی طراحی ندارد . شما میتوانید با گزینه های مورد نیاز خود به آشید استودیو سفارش دهید و در زمان مشخص آزمون آنلاین خود را تحویل بگیرید.

3.27  سیستم جامع کتابخانه مجازی

طراحی کتابخانه مجازی برای ارائه کتابهای حقیقی داخل کتابخانه ، ایجاد فرم های تحویل کتاب، زمان بندیها و مشخصات اعضا کتابخانه است . طراحی کتابخانه آنلاین با تمامی مشخصات مورد نیاز از سمت آشید استودیو برای شما صورت میپذیرد.

3.28  سیستم جامع پرسش های متداول

طراحی پرسش متداول به طریقی که سوالات پر کاربرد همراه با پاسخ های مناسب و مورد تایید کارفرما را برای مشتری نمایش دهیم که یکی دیگر از خدمات آشید استودیو می باشد. امکان درخواست سوال و پاسخ جدید در پایین سیستم نیز از امکاناتی است که به درخواست کارفرما به سیستم اضافه میگردد.

3.29  سیستم جامع عضو گیری

طراحی سیستم جامع عضوگیری آنلاین، دارای دو بخش عضویت و ورود است . عضویت بسته به مدل طراحی وب سایت درخواستی، می تواند با گزینه هایی شامل نام، نام خانوادگی، ایمیل، موبایل و رمز عبور است. بدیهی است تمامی این گزینه ها میتواند در فرم عضویت نبوده و تنها موبایل باشد که با سیستم پیامکی امکان ورود را برای کاربر فراهم و تا زمان پاک شدن کش یا حافظه مرورگر، کاربر در سیستم لاگین بماند. ورود نیز توجه به ساختار عضویت در اختیار کاربران قرارمیگیرد و همواره دارای سیستم های امنیتی ورود مانند سیستم کپچای گوگل است .

3.30  نظر سنجی پیشرفته

طراحی نظر سنجی آنلاین، با امکان کنترل یکتا بودن شرکت کننده با دو طریق ای پی و سیستم لاگین و عضویت در سنجش رضایت مشتریان و جهت گیری های کسب و کار میتواند بسیار موثر باشد .

3.31  نمایش چارت سازمانی شرکت

چارت سازمانی با گرافیک و ساختارهای نموداری متفاوت و جذاب در این بخش از آشید استودیو طراحی میشود. چارت های سازمانی می تواند به صفحات شخصی اعضا و یا شبکه های اجتماعی آن ها متصل گردد.

3.32  ایجاد انواع فرم های در خواستی تحت وب

جایگزین روش سنتی تکمیل اطلاعات به صورت کاغذی، بهره گیری از طراحی فرم های آنلاین می باشد. در سیستم طراحی فرم آنلاین شما میتوانید انواع گزینه های کشویی، انتخابی ، چند انتخابی با قابلیت آپلود تصویر و فایل را در اختیار داشته باشید . تمامی فرم ها قابلیت اخذ خروجی اکسل را در خود دارد.

3.33  ورود و ثبت نام اعضا با  گوگل

یکی از روش های سهولت در لاگین و ورود به بخش کاربری بهره گیری از سیستم های لاگین اتوماتیک از طریق وب سایت های معتبر و یا شبکه های اجتماعی است. در این سیستم کاربر با استفاده از لاگین در پلتفرم های دیگر مانند گوگل، اینستاگرام، لینکدین و ... میتواند در سیستم ما نیز لاگین کند و نیازها را از آن سیستم تهیه نماید. عموما در این مدل ثبت نام ها شماره موبایل در دسترس نواه بود که میتوان در مرحله ای دیگر از کاربر دریافت نمود.

3.34  طراحی نقشه شهری و یا گردشگری آنلاین

این امکان برای طراحی نقشه آنلاین در جهت نمایش، لوکیشن خاص، نمایندگی ها، پایگاه های فروش و یا پروژه های اخذ شده روی نقشه گوگل همچنین با امکان طراحی بخش توضیحات و گالری تصویر از طریق اشید استودیو امکان پذیر است . ایجاد نقشه های آنلاین شهری و گردشگری در جهت معرفی مکان های گردشگری، مغازه ها وکسب و کارهای آنلاین نیز آماده ارائه میباشد..

در جهت مطالعه محتوی نمایش کسب و کارهای شهری و گردشگری به صورت آنلاین روی لینک کلیک کنید .

3.35  طراحی وب سایت رزرو آنلاین

طراحی پورتال ها یا وب سایت های آنلاین شامل فرمهای پیچیده ای می باشد که بتوان با آن سیستم و الگوریتم های مد نظر را طراحی نمود . طراحی وب سایت رزرو آنلاین برای هر مدلی که مد نظر باشد چه طراحی رزرواسیون برای هتل و چه طراحی سیستم رزرواسیون برای مطب پزشکان، از یک سیستم و الگوریتم پایه تبعیت کرده و ما بقی آن بسته به مدل کسب و کار خصوصی سازی می شود . برای مثال سایت کلینک زیبایی موناد برای مرکز زیبایی ( لیزر موهای زائد، پوست مو و زیبایی ) طراحی رزرواسیون مخصوص کلینیک های زیبایی را از آشید استودیو سفارش داده است .

 

 • سیستم ایونت و برگزاری رویداد های حضوری و آنلاین

با توجه به اپیدمی کورنا در سال 2020 ، بسیاری از کسب و کارها علاقه مند شده اند رویدادهای خود را به صورت آنلاین برگزار نمایند که این موضوع نیازمند سرورهای وبینار آنلاین از طرف مجموعه های فعال می باشند . از روی دیگر امکاناتی شبیه سیستم نام نویسی، اخذ فایل ثبت نام و امکان ارسال طرح، داوری بر اساس طرح های ارسالی به صورت آنلاین و یا آفلاین، اعلام نتایج همچنین طراحی رزرواسیون برای رویداد های حضوری نیز از دیگرامکاناتی است که در این بخش صورت میگیرد.

 • سیستم جامع ارسال پیامک به صورت آنلاین از سایت

پنل های مختلفی در سراسر کشور مشغول به ارائه خدمت، سامانه جامع ارزش افزوده و سیستم های پیامکی هستند. هر کدام از این سیستم ها دارای بخشی به نام وب سرویس بوده که از طریق طراحی API می تواند با پتلفرم طراحی شده شما توسط آشید استودیو ارتباط برقرار کند و به صلاح دید شما در زمان مورد نظر برای کاربران پیامک ارسال نماید. در صورت اخذ مجوز های لازم در صورتیکه شخص سیستم پیامکی تبلیغاتی خود را نیز بسته باشد ، پیامک خدماتی شما برای ایشان ارسال خواهد گردید.

 • پشتیبانی آنلاین متنی و جواب گویی مستقیم کاربران سایت

از دیگر سیستم هایی که به عنوان third Party میتوانیم از آن ها استفاده نمائیم، سامانه های پشتیبانی آنلاین است. آشید استودیو میتواند به صورت اختصاصی سیستمی در این جهت طراحی نماید . شما میتوانید این موضوع و انتخاب سامانه پشتیبانی آنلاین را به آشید استودیو بسپارید و یا با راهنمایی محتوی 10 وب سایت برتر پشتیبانی آنلاین برای وب سایت، انتخاب نهایی خود را صورت دهید .

 • طراحی چت آنلاین وابسته به هسته وب سایت

پشتیبانی آنلاین میان کاربران و مدیریت و یا پشتیبانان پلتفرم وب سایت صورت می پذیرد. اما در صورت نیاز میتوان طراحی چت آنلاین میان کاربران یا مدیران با کاربران صورت داد که طراحی اختصاصی به دستور کارفرما خواهد بود . محدودیتی در این سیستم وجود ندارد و وابسته به سرورهای اختصاصی است که برای آن در نظر گرفته می شود . آشید استودیو در طراحی چت آنلاین از بروکر های پیشرفته نیز بهره میبرد که باعث امنیت اطلاعاتی نیز خواهد شد .

 • سیستم انتقادات و پیشنهادات

در کنار سیستم تیکت می توان از طراحی انتقادات و پیشنهادات بهره برد که با توجه به نیاز مشتریان، امکان اتصال به بخش های مختلف را دارا بوده و کل سیستم با نظارت مدیریت روند شکایات و انتقادات و پیشنهادات رصد میشود .

 • سیستم جامع دانلود فایل و یا فروش آن

همانطورکه در بخش کتابخانه مجازی توضیح دادیم، کتاب های حقیقی را میتوان در آن بخش مدیریت نمود اما EBook ها یا کتاب های الکترونیکی، دارای سیستمی کالا مجزا بوده که اصولا امکانات ذیل را می بایست داشته باشد :

 • امکان بارگذاری فایل کتاب
 • امکان پولی کردن و رایگان بودن فایل
 • امکان ثبت نام و درخواست دانلود فایل مورد نظر
 • محدود کردن دانلود در جهت مدیریت قانون کپی رایت
 • امکان نمایش فایل در محیطهای غیر قابل کپی
 • امکان نمایش کتاب های مربوط و طرح های تخفیفی در جهت افزایش نرخ دانلود
 • پکیج جامع شبکه‌های اجتماعی ( گام اول )

طراحی شبکه اجتماعی همانند فیس بوک و اینستاگرام از جمله دیگر خدماتی است که در آشید استودیو، ارائه میگردد. طراحی شبکه اجتماعی متشکل از چند امکان ذیل می باشد:

 • ثبت نام و ایجاد پروفایل برای همه اعضا
 • ایجاد Wallیا محیطی در راستای گذاشتن پیام برای هر یک از اعضا
 • امکان دوستی میان اعضا
 • امکان پروفایل عمومی یا خصوصی
 • طراحی سیستم های تبلیغاتی در صورت نیاز
 • امکان لایک و کامنت برای هر یک از پست های بارگذاری شده
 • و ...
 • داکیومنت نویسی

در پروژه های مختلف و بزرگ یکی از مهمترین بخش ها داکیومنت نویسی است. داکیومنت نویسی در زمان کد نویسی همواره در کد ها در جهت راهنمایی کد نویسان وجود دارد. اما با توجه به اینکه به جز خود فرد کد نویس، افراد دیگری خارج از تیم کدنویسی، حتی خود کارفرما، علاقه مند است از جزئیات و روش های الگوریتم و کد نوشته شده آگاه شود. داکیومنت نویسی به کارآمد می شود. داکیومنت نویسی از بخش UX درست شده و در بخش UI ادامه پیدا میکند و تا بخش کد نویسی به اتمام می رسد.

 • امکان اضافه سازی زبان های خارجی به تعداد نامحدود

زبان های دوم در زمان طراحی وب سایت های دو یا چند زبانه، یکی از نیاز های جهانی کردن وب سایت است. تعداد زبان ها در زمان طراحی سایت چند زبانه اصلا مهم نیست، هنگامی که سایت را دو زبانه میکنیم، این امکان فراهم می شود که بیش از دو زبان نیز طراحی گردد. به همین علت بسیارمهم است که در ابتدای طراحی سایت های چند زبانه تعداد زبان های مد نظر خود را  به آشید استودیو اعلام فرمائید.

 • تولید نقشه سایت

نقشه سایت از موارد بسیار مهم در سئو می باشد که به عنوان نقشه راه و مسیر کراولرها یا

ربات های خزنده گوگل به شمار می آیند. ربات هایی که از سمت موتور جستجو گوگل طراحی شده اند تا اطلاعات وب سایت شما را رصد کرده و استراتژی مشاهده وب سایتتان را در اختیار کاربران خود قرار دهند.

درطراحی نقشه سایت پیشنهاد می شود موارد ویژه آن رعایت شود و این یکی از تفاوت میان سایت های سئو شده و سئو نشده است .

 • آنالایتیک بازدید کنندگان سایت

گوگل آنالایتیک به عنوان قدرتمند ترین آنالیزور دنیا، وب سایت طراحی شده را مورد بررسی قرار میدهد و با توجه به دیگر ابزارهایی که در اختیار دارند پیسشرو این عرصه هستند. اما با توجه به تحریم ایران و سابقه پاک کردن اطلاعات سایت های ایرانی، اطلاعات بازدید کنندگان وب سایت که حکم الماسی ارزشمند را دارد، از دست می رود و هیچ راه بازگشتی برای آن نخواهد بود . آشید استودیو با این دیدگاه و تجربه ای که در سال های پیشین به دست آورده برای خود به طور اختصاصی محیطی فراهم نموده که تمامی اطلاعات کاربران را با توجه به استانداردهای روز دنیا و بهره گیری از سیستم Matomo ، در اختیار کاربران خود قرار داده و اطلاعات را در سرور اختصاصی کارفرما حفظ می نماید. با این روش دیگر نگران قانون های احتمالی آتی نیز نخواهیم بود.

 • آرشیو خبر و مقاله

طراحی سایت های خبری و استفاده از وب سایت به عنوان آرشیو مقاله از دیگر خدماتی که است که آشید استودیو آن را ارائه میکند. امکان جستجو، سیستم تگ، دسته بندی های چندگانه و ... نیز با توجه به درخواست کارفرما به طراحی وب سایت انجام شده، اتصال پیدا میکند.

 • بلاگ پیشرفته

طراحی وبلاگ آنلاین، یا طراحی وبلاگ وابسته به هسته اصلی وب سایت، امکان بسیار مناسبی در جهت سایت های پر محتوی است که اصولا با طراحی صفحه ای جداگانه که وابسته به هسته اصلی پلتفرم است، شکل گرفته و در اختیار کاربران قرار میگیرد. از دیگر امکانات، جستجوی پیشرفته، امکان نظر دهی، رای دهی، نمایش مطالب برتر از لحاظ بازدید و یا نظر دهی است که در طراحی وبلاگ مورد استفاده قرار میگیرد.

 • طراحی کد و گرافیک مخصوص سئو

با توجه به قوانینی که گوگل برای طراحی وب سایت های پیشرفته و حرفه ای در نظر گرفته است. 20 قانون در زمان طراحی وب سایت حرفه ای می بایست رعایت شود مورد توجه قرار میگیرد . این قوانین بسیار بیشتر از 20 مرود هستند که آشید استودیو در طراحی پورتال های آنلاین، اصولا آن را رعایت مینماید.

 • اپلیکیشن pwa اندروید

یکی از امکاناتی که از طراحی وب سایت API بیس(طراحی وب سایت براساس API) میتوان بهره گرفت، طراحی اپلیکیشن های PWA است. نکته مهم این است که بدانیم چه زمانی از اپلیکیشن های PWAاستفاده کنیم و چه زمانی از اپلیکیشنهای  Native استفاده کنیم. مزایای طراحی اپلیکیشن به صورت PWA بسیار زیاد است و موارد مانند حجم کم در زمان تولید APK ، راحتی در ارائه آپدیت بدون ارائه ورژن جدید و ... را نام برد. نکته مهم این است که خروجی APK گرفته شده امکان ارائه در کافه بازار، گوگل پلی و دیگر اپ استورهای بازار را در اختیار دارد.

 • اپلیکیشن pwa IOS

مانند مبحث قبلی امکان خروجی گرفتن IPA ( نسخه مخصوص اپل ) برای نسخه PWA وجود دارد، اما با توجه به عدم امکان بارگذاری اپلیکیشن های ایرانی در اپ استور نسخه های آیفون، پیشنهاد آشید استودیو مانند دیگر برند های معتبر ایرانی بهره گیری از نسخه آنلاین و تحت وب PWA برای کاربران آیفون است .

 • خروجی برای ویندوز و دسکتاپ

امکان ویژه آشید استودیو درادامه خروجی اپلیکیشن اندروید و IOS، خروجی تحت ویندوز مانند دیگر نرم افزارهای ویندوز مانند اکسل، پاور پوینت و ... است . این خروجی تمامی امکانات مورد نیاز شما را به کاربر داده تا کاملا با استفاده از حافظه داخلی مرورگر اطلاعات بتواند به راحتی از طراحی نرم افزار تحت ویندوز لذت ببرد.

لطفا نظر خود را درباره این مطلب بنویسید